Nasıl Çalışırız

Biz, “İştir kişinin aynası lafa bakılmaz” diyoruz; hızlıca planlayıp çabuk sonuç üretmeye odaklıyız !
Biz, elimizi taşın altına koyarız; 4 çekeriz -> yarı yolda bırakmayız !
Biz, kendi işimizde işini bilenlerin empati kuranları ile çalışırız -> ilişkileri önemseriz !

Eğitimlerde bile güncel hayata çıktı üretmeye odaklanmış bir anlayış içerisinde çalışıyoruz.
Danışmanlık ve programlarda planlama aşamasında temel çıktılardan birisi ilgili yol haritasıdır..
Yol haritası işin nasıl yapılacağını üst ve orta düzeyin uyumu çerçevesinde her zaman “yarından bugüne” tarif eder

Yol haritasında yer alan hızlı kazanımları planlarken kültüre etki edecek, işletme içerisinde “holistik” anlayışı tetikleyecek ve üst düzey yönetimin tam desteğini alacak sonuçlar üretilir. Biz bu döneme “Quick-Win” diyoruz.

Elde edilen sonuçlar işletmenin sponsorları ve kritik paydaşları ile değerlendirildikten sonra “Must-to-Have” dediğimiz ve başarıda kritik rol oynayan aşamadaki işlere devam edilir. Bu dönemde paydaşların oyuna girmeleri, sahaya inilmesi ve her seviyede işletmenin dinlenilmesi önem taşır. Bu çerçevede 4Biz ekibi etkin şekilde oyuna girer ve işletmenin fonksiyonlarında atan nabzı dinler.

Yol haritasında uygulama olarak adlandırdığımız dönemde eğitimler, destekleyici grup çalışmaları ve canlı tutulmasını sağlayacak araçlar önem kazanır. Artık sahada olunduğu için iyi dinleyebilen ve çabuk reaksiyon alabilen bir işletme olmak için gerekenleri yapmak lazım. Uygulama aşamasında yapılan işlerde ekiplerin yanında durmaya özen gösteriyoruz. Bizce burada işletme artık bu dünyada yüzmeyi öğrenmiştir ama yine de dönemsel bazda destek verebiliyoruz.